Praktické a udržitelné řešení pro stravování v přírodě!

 S příchodem letního období stoupá zájem o venkovní akce, jako jsou festivaly, návštěvy koupališť nebo pobyt v kempech. Součástí těchto akcí je i stravování v přírodě, které vyžaduje vhodné gastro obaly pro jídlo a nápoje. Jednorázové EKO a BIO gastro obaly jako jsou papírové kelímky na horké nápoje, papírové ekolgické misky/tácky, transparentní recyklovatelné plastové kelímky na nápoje apod..jsou skvělým řešením, které kombinuje praktičnost s ohledem na životní prostředí.

V tomto článku si přiblížíme výhody ekologických papírových gastro obalů, BIO obalů z cukrové třtiny, recyklovatelných a kompostovatelných gastro obalů pro festivaly, koupaliště a kempy, které můžete používat a jsou v souladu s restrikcí plastových obalů v ČR a také, jak tyto gastro obaly přispívají k udržitelnému stravování v přírodě.

Výhody ekologických gastro obalů: Gastro obaly nabízejí několik výhod v porovnání s tradičními jednorázovými plastovými obaly:

a) Biologicky odbouratelné: Mnoho gastro obalů je vyrobeno z materiálů, které se snadno rozkládají v přírodě, jako například recyklovaný papír (sem patří papírové kelímky na nápoje, papírová brčka, papírové sáčky, papírové přířezy, papírové misky na saláty, papírové eko krabičky na jídlo na odnos, papírové misky a kelímky na polévku, papírové tácky, papírové talíře, papírové kelímky na zmrzlinu apod.)

nebo kompostovatelné BIO gastro obaly (sem patří krabičky na jídlo a lunch boxy z cukrové třtiny na odnos jídel, misky z cukrové třtiny na saláty, misky z cukrové třtiny na polévky, kelímky z cukrové třtiny na dipy, PLA kelímky na studené nápoje, PLA misky na saláty, PLA krabičky z kukuřičného škrobu na jídlo, PLA příbory apod.) . To znamená, že i když se obaly dostanou do přírody, nebudou dlouho zatěžovat životní prostředí.

b) Recyklovatelné: Některé gastro obaly jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů, jako je karton, papír nebo rPET materiál (recyklovaný plast - sem patří recyklovatelné plastové kelímky na nápoje s EU logem "želvičkou", recyklovatelné plastové menuboxy na odnos jídel, recyklovatelné plastové krabičky na jídlo, recyklovatelné plastové příbory, recyklovatelné plastové lahvičky na džusy, recyklovatelná plastová brčka. To umožňuje jejich opakované zpracování a snižuje množství odpadu, které je třeba odstranit. ( sem patří papírové kelímky na nápoje, papírové misky na saláty, papírové krabičky na jídlo, papírové kelímky na polévku, papírové tácky a papírové talíře)

c) Bezpečné pro potraviny: Gastro obaly splňují přísné hygienické a bezpečnostní normy pro styk s potravinami. To zajišťuje, že vaše jídlo bude chráněno a zachová si svou kvalitu i při stravování v přírodě.

Praktičnost pro strávníky: Gastro obaly nabízejí několik výhod pro strávníky na festivalech, koupalištích a v kempech.

Pohodlné balení: Gastro obaly jsou navrženy tak, aby se snadno přenášely a uskladňovaly. Mají často praktické přihrádky pro různé druhy jídla a jsou uzavíratelné, což minimalizuje riziko rozlití.

a) Ochrana jídla: ekologické a BIO Gastro obaly jsou navrženy tak, aby chránily potraviny před vnějšími vlivy, jako je vlhkost, slunce, prach nebo hmyz. To znamená, že vaše jídlo zůstane čerstvé a bezpečné po celou dobu.

b) Snadná manipulace: Gastro obaly mají často ergonomický design s praktickými víčky, což usnadňuje jejich přenášení a otevírání. To je obzvláště důležité, když se stravujete v přírodě, kde nemusí být vždy ideální podmínky.

Udržitelnost a odpovědné stravování: Používání gastro obalů při stravování v přírodě má pozitivní dopad na životní prostředí:

a) Snížení odpadu: ekologické a BIO gastro obaly, které jsou recyklovatelné nebo biologicky odbouratelné, snižují množství odpadu, které musí být odstraněno. To přispívá k ochraně přírody a omezuje negativní dopady našeho stravování.

b) Podpora udržitelných materiálů: Používáním gastro obalů z recyklovaného papíru nebo kompostovatelných bioplastů podporujeme využívání udržitelných materiálů a snižujeme závislost na fosilních palivech.

c) Edukace a povědomí: Používání ekologických a komposotvatelných gastro obalů může sloužit jako příležitost k edukaci a zvýšení povědomí o důležitosti udržitelného stravování. Festivaly, koupaliště a kempy mohou propagovat ekologické recyklovatelné gastro obaly a informovat návštěvníky o správném třídění odpadu a jeho správném likvidování.

Ekologické recyklovatelné a kompostovatelné gastro obaly jsou skvělým řešením pro stravování v přírodě na festivalech, koupalištích a v kempech. Kombinují praktičnost, ochranu potravin a ohled na životní prostředí. Používáním těchto gastro obalů podporujeme udržitelné stravování a přispíváme k ochraně naší přírody.

           Ještě je od nás nemáte? Tak neváhejte a kontaktujte nás. Náš vyškolený profesionální obchodní tým je Vám plně k dispozici a velmi rád Vám poradí a zodpoví všechny Vaše dotazy na tel. 728 827 870, email: info@gastro-obaly.cz, web: www.gastro-obaly.cz