V současnosti je trendem v branži internetového obchodování rychlé doručování rozvozů jídel, kdy si je zákazník v e-shopu dané restaurace objedná jídlo tzv. ke dveřím.  Tento způsob rychlého dodávání je jedním z pilířů každé logistické platformy rozvozových společností na trhu.Kdyby zůstalo u doručení pouze jídel a zachovala se tím kvalita služeb, je vše naprosto v pořádku. Doručovací služby lákají restaurace, že pokud budou rozvážet s nimi, získají nové zákazníky, budou mít více objednávek apod. ale realita je někdy úplně jiná.
V poslední době se nám tady rozmáhá takový nešvar, že rozvážecí služby nabízí restauracím, bistrům, fast foodům a ostatním provozům, kterým rozváží jejich pokrmy k zákazníkům také gastro obaly s domněnkou levnějších obalů, než od velkoobchodů s gastro obaly, ale opak je pravdou.
Jednorázové papírové menuboxy, eko papírové kelímky na polévku, papírové kraft misky na saláty, eko papírové tašky na rozvoz apod. Vyjdou většinou o mnoho dráž než od velkoobchodů s obaly, kteří se na to specializují a je to jejich hlavní činností podnikání.
Majitelé gastro provozů, provozní manažeři restaurací jsou většinou velmi vytížení lidé a nemají čas kontrolovat každou položku obalu, který se po měsící vyúčtovává a hledat levnější řešení. Na trhu je nepřeberné množství konkurenčních firem, jejich prezentace Vám slibují, jak právě s nimi ušetříte. Někdy se zastavte, dejte si čas a porovnejte si skutečné ceny za jednotlivé gastro obaly a jejich spotřebované množství za měsíc, zda vaše společnost, která Vám gastro obaly dodává Vám předkládá transparentní faktury, ze kterých jde dané informace přehledně vyčíst či naopak, je vše schováno a tvořeno tak,aby zákazník skutečnou cenu ani neměl šanci zjistit...
Doručení jídla až ke dveřím zákazníka je více než pohodlné, ale zákazník hodnotí i v jakém stavu mu jídlo přijelo, v jakých gastro obalech pokrmy má, zda neprotékají, zda udržely jeho jídlo teplé až ke dveřím apod. Proto jsou tu společnosti, které se na gastro obaly pro restaurace specializují a garantují jejich kvalitu,aby si daná restaurace udělala tu nejlepší možnou prezentaci nejen svými lahodnými pokrmy, ale také gastro obaly, které jsou pro koncového zákazníka v hodnocení dané restaurace též prioritou.
V rychlém doručování je obrovská budoucnost, ale někdy je dobré zastavit se....
Přejeme hodně štěstí ve správné volbě vašich obchodních partnerů a dodavatelů, protože jen s těmi poctivými a čestnými se Váš byznys posune dál a zvýší si zisky a přivede množství spokojených zákazníků.