Proč bychom se měli zabývat cirkulární ekonomikou při výběru obalů na jídlo?

Balení potravin je základ. Obal zajišťuje bezpečnost jídla a pomáhá předcházet zbytečnému plýtvání potravinami. Ale co se stane s obalem po jeho použití? Neskončí náhodou jako odpad bez dalšího využití? Nebo jej udržíme v produkčním cyklu, jako hodnotný zdroj?

Jako distributor obalů nejen pro gastronomii věříme, že cirkulární ekonomika v oboru balení potravin je základem udržitelného rozvoje. Vyhledáváme takové dodavatele gastro obalů, kteří aktivně přistupují ke zpracování odpadu. Obaly PET v naší  nabídce jsou dnes již ze 70% vyráběny z recyklovatelného materiálu. Recyklují se minikelímky, kelímky, krabičky a jiné produkty z PET a vyrábějí se z nich nové obaly ve stejné kvalitě bez jakéhokoliv kompromisu k bezpečnosti potravin.

Aktuálně zařazujeme do naší nabídky obaly vyrobené z plně recyklovaného materiálu. Tento koncept balení plně odráží základní Evropskou politiku recyklování PET.

Takové produkty poznáte podle toho, že barva těchto obalů se může lišit právě podle toho z jakého recyklovatelného materiálu byl obal vyroben. Při výrobě se nepřidávají žádná další barviva. Tento unikátní vzhled obalů je potom vizuálním vodítkem pro zákazníky a spotřebitele, že používají udržitelné obaly.

Opusťme proto předsudky, že obal má být černý nebo bílý a začněme být opravdu zodpovědní.

Sledujte nás, naše nabídka takovýchto obalů se bude rychle rozrůstat.