Pro nově registrované sleva 100 Kč na první objednávku! Více zde. 

Proč bychom se měli zabývat cirkulární ekonomikou při výběru obalů na jídlo?

Balení potravin je základ. Obal zajišťuje bezpečnost jídla a pomáhá předcházet zbytečnému plýtvání potravinami. Ale co se stane s obalem po jeho použití? Neskončí náhodou jako odpad bez dalšího využití? Nebo jej udržíme v produkčním cyklu, jako hodnotný zdroj?

Jako distributor obalů nejen pro gastronomii věříme, že cirkulární ekonomika v oboru balení potravin je základem udržitelného rozvoje. Vyhledáváme takové dodavatele gastro obalů, kteří aktivně přistupují ke zpracování odpadu. Obaly PET v naší  nabídce jsou dnes již ze 70% vyráběny z recyklovatelného materiálu. Recyklují se minikelímky, kelímky, krabičky a jiné produkty z PET a vyrábějí se z nich nové obaly ve stejné kvalitě bez jakéhokoliv kompromisu k bezpečnosti potravin.

Aktuálně zařazujeme do naší nabídky obaly vyrobené z plně recyklovaného materiálu. Tento koncept balení plně odráží základní Evropskou politiku recyklování PET.

Takové produkty poznáte podle toho, že barva těchto obalů se může lišit právě podle toho z jakého recyklovatelného materiálu byl obal vyroben. Při výrobě se nepřidávají žádná další barviva. Tento unikátní vzhled obalů je potom vizuálním vodítkem pro zákazníky a spotřebitele, že používají udržitelné obaly.

Opusťme proto předsudky, že obal má být černý nebo bílý a začněme být opravdu zodpovědní.

Sledujte nás, naše nabídka takovýchto obalů se bude rychle rozrůstat.